Relacja z meczu

Autor:

Utworzono:

25.04.2016

W trzecim tegorocznym spotkaniu rundy wiosennej doczekaliśmy się pierwszego zwycięstwa naszej drużyny w stosunku 2-1(2-0) z Galicją Chmielnik na swoim boisku. Początek meczu w wykonaniu Polonii spokojny (zawodnicy mieli na pewno w głowach wynik z ostatniego sparingu z Galicją przegrany 3-6), więc staraliśmy się szanować piłkę i nastawiać na grę z kontry. Goście zaskoczeni naszą agresywnością i bliskim kryciem popełniali błędy i grali nerwowo, czego przykładem jest gol z 15 minuty bezpośrednio z rzutu rożnego, ostry centro-strzał Dulęby plus niepewna interwencja bramkarza i prowadziliśmy 1-0. Bramka podziałała na zawodników z Chmielnika natychmiastowo ruszyli do ataków lecz brakowało ostatniego podania lub dobrze spisywał się golkiper gospodarzy Mazjanis. Poloniści grali cierpliwie i czekali spokojnie na swoje sytuacje. W 30 minucie po kolejnym rzucie rożnym i dośrodkowaniu Dulęby i kolejnym błędzie bramkarza który minął się z piłką było 2-0 bramkę głową zdobył Ślemp. Druga część meczu to zmasowane ataki Galicji, które w 53 minucie w końcu przyniosły efekt po jednej z kontr gola zdobył grający trener Babiak. Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie choć okazji nie brakowało z obu stron, spokojnie mogliśmy wygrać wyżej gdyby Chrapek i Welc byli skuteczniejsi ale również mogliśmy ten mecz zremisować ale w ostatniej akcji piłkarze z Chmielnika nie potrafili umieścić pilki w bramce gospodarzy.

Dziękujemy zawodnikom za walkę i charakter w tym meczu i czekamy na jeszcze więcej w rywalizacji z Wolą Rafałowską.