Wygrana w sparingu z Białą Rzeszów
Pierwszy wygrany mecz kontrolny za nami. Wynik mógł być znacznie wyższy jednak zabrakło wykończenia wielu dogodnych sytuacji. Stracone bramki to głównie wynik błędów indywidualnych. Jako drużyna nie ustrzegliśmy się oczywiście błędów, jednak gra była naprawdę dobra. Choć spotkanie nie rozpoczęło się zdecydowanie po naszej myśli, gdyż goście już po pierwszej akcji prowadzili 0:1. Wyrównał po rzucie karnym Sylwester Welc. Po chwili było już 2:1 gdy to akcję w polu karnym ładnie zamknął Marcin Gliwa. Na 3:1 podwyższył Sylwester Welc wykorzystując dobre podanie, zmieścił piłkę obok bramkarza. W 15 minucie było już 4:1. Piękną indywidualną akcję Sebastiana Pietrykowskiego zakończył strzałem Dawid Czarnota. Chwila oddechu i kilka zmarnowanych okazji skutkowały utratą bramki w 25 minucie. Po wrzutce w pole karne nasz bramkarz minął się z piłką, a ta trafiła do siatki. Goście szybko poszli za ciosem i naprawdę ładnym strzałem nad bramkarzem tuż pod poprzeczkę popisał się zawodnik LKS Biała-Rzeszów. Przed przerwą do siatki trafił ponownie Marcin Gliwa kończąc ciekawą akcję trójkową Welc, Czarnota, Gliwa.
Po przerwie sytuacja wyglądała podobnie jak w pierwszej połowie, to nasi zawodnicy dominowali na boisku, jednak brakowało konsekwentności w kończeniu akcji bramkowych. Pierwsza faza drugiej połowy to czas, w którym zawodnicy POLONII niemal nie opuszczali połowy przeciwnika. Jednak to właśnie zespół przyjezdnych zdołał strzelić gola kontaktowego i wynik 5:4 wprowadził trochę niepewności. Na 6:4 wyprowadził nas Nikodem Kmiotek. A wynik na 7:5 ustalił Sylwester Welc kompletując przy tym hattricka.
Mecz ten pokazał potencjał naszej drużyny i niestety rozregulowany celownik naszych piłkarzy. Trzeba jednak podkreślić, że zagraliśmy bardzo młodym składem:
Kacper Krużel rocznik 2004,
Kamil Wąsacz rocznik 2003,
Bartek Jaworski rocznik 2003,
Mateusz Szczoczarz rocznik 2003,
Mateusz Rybka rocznik 2003,
Dawid Czarnota rocznik 2002,
Maciek Jamioł rocznik 2002,
Nikodem Kmiotek rocznik 2002,
Sebastian Pietrykowski rocznik 2001,
Oliwer Porada rocznik 2001,
Jakub Ciupak rocznik 2002,
Dominik Pelc rocznik 2000,
Marcin Gliwa rocznik 2000,
Norbert Staniek rocznik 2000,
Jakub Łach rocznik 2003,
Miłosz Wójcik rocznik 2002,
Maksymilian Bronhard rocznik 2001,
Sylwester Welc rocznik 1998,
Yurii Makogon rocznik 1993,
Szczepan Warchoł rocznik 1990.
Tak młodym i eksperymentalnym składem udało nam się wynieść dobry wynik z tego sparingu i udowodnić, że w POLONII drzemie potencjał.
POLONIA do Boju!