Bezbramkowy remis na wyjeździe

Niedzielny, wyjazdowy mecz w Harcie rozgrywany w samo południe przyniósł nam jeden punkt. Palące słońce i wysoka temperatura dawała się we znaki wszystkim, którzy przybyli na to spotkanie, zarówno zawodnikom jak i kibicom. POLONIA i ORZEŁ zaprezentowały bardzo podobny poziom sportowy. Bezbramkowy remis nie odzwierciedla przebiegu spotkania, gdyż obie drużyny stworzyły sobie wiele dogodnych sytuacji, jednak bliższa objęcia prowadzenia była drużyna z Harty, która nie zamieniła rzutu karnego na bramkę, gdyż doskonałą interwencją popisał się nasz bramkarz Szczepan Warchoł. Naszej drużynie nie udało się również wykorzystać gry z przewagą jednego zawodnika, po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał zawodnik gospodarzy Damian Kucz. Pomimo takiego układu sił przez 30 minut spotkania zabrakło czystego i celnego strzału na bramkę. Podczas meczu nie brakowało również sytuacji stykowych, przez co sędzia główny pokazał aż 9 żółtych kartek. W meczu brakowało nam zdecydowania i strzałów na bramkę. Dobrze funkcjonowała komunikacja w defensywie, dzięki czemu wielokrotnie udawało się złapać w pułapki ofsajdowe gospodarzy. Zawodnikom POLONII nie można odmówić zaangażowania i determinacji. Wywalczony na wyjeździe punkt i obiektywnie dobrze wyglądająca gra daje sporo pewności siebie. W świadomości mamy jednak najbliższy mecz z ORŁEM Wysoka, który może być jednym z najcięższych w tym sezonie. Liczymy jednak, że nasi zawodnicy pokażą się z dobrej strony i zawalczą sportowo, jak równy z równym.
POLONIA do Boju!