Wygrana z Pogórzem Husów na wyjeździe.

POGÓRZE Husów - POLONIA Hyżne 0:2 (0:1)

Kończymy rundę jesienną wyjazdową wygraną z POGÓRZEM Husów 0:2(0:1), po bramkach Kamila Szury z 7 minuty i Dawida Czarnoty z 89 minuty. Z dorobkiem 8 punktów, dwoma wygranymi i dwoma remisami przystępować będziemy do przerwy zimowej i przygotowań do rundy rewanżowej.

Pierwsza połowa rozpoczęła się dla nas doskonale, wyszliśmy na prowadzenie już w 7 minucie. Jednak gospodarze mimo zajmowanego ostatniego miejsca w tabeli wcale nie oddalinam pola gry bez walki. Mało tego, stworzyli wiele ciekawych i groźnych sytuacji bramkowych. Do przerwy utrzymaliśmy wynik 0:1.

Po przerwie gra POLONII wyglądała ciekawiej. Tym razem nie zabrakło sił na rozegranie pełnych 90 minut. Udało się zachować panowanie niemal w każdym sektorze boiska. Nie brakowało oczywiście niepotrzebnych zagrań, zamiast wzdłuż to do środka boiska. Zadowalająca jest pewność siebie i poczucie własnych możliwości na boisku oraz większe zaangażowanie w grę w każdej formacji. W drugiej połowie na placu gry zameldowała się Hyżneńska młodzież- Sebastian Pietrykowski, Dawid Czarnota oraz Oliwer Porada - mogli rozegrać tylko po 45 minut, ponieważ dzień wcześniej rozegrali "parę" minut w drużynie juniorskiej. Dwójka z nich w 89 minucie wypracowała bramkę dla POLONII, z rzutu rożnego piłkę wrzuca Porada, a z zimną krwią głowa kieruje piłkę do siatki Czarnota i mamy 0-2. Gospodarze nie mieli już szans nawet na stworzenie sobie szans. W ten sposób 3 punkty trafiły do drużyny z Hyżnego.

Mecz, do którego mentalnie nasi zawodnicy podeszli na mniejszej „spinie” niż zwykle, okazał się zwycięski. Można powiedzieć, że ten jeden raz nasza drużyna jechała na mecz z takim nastawieniem jak dotychczas każda drużyna mierząca się z POLONIĄ – musimy zdobyć tu 3 punkty. Pogórze Husów to ostatnia drużyna w tabeli, do tej pory zdobyli 3 punkty po zwycięstwie u siebie z HALO Hyżne. Ewentualna przegrana umiejscowiłaby POLONIĘ na ostatnim miejscu w tabeli. Założony cel jakim było zwycięstwo, osiągnąć się udało, jednak nie było to tak łatwe jak wydawać by się mogło.